ABD’de bomba yüklü araç ihbarıyla Kongre Binası boşaltıldıYapılan bomba ihbarını ABD polisinin de doğrulamasıyla birlikte Kongre Kütüphanesi tahliye edildi.

ABD’nin başkenti Washington DC’de içerisinde patlayıcı cihaz olduğundan şüphelenilen araç paniğe neden oldu.

Güvenlik güçleri, Washington DC’de bulunan Kongre Binası Kütüphanesi çevresindeki bir araçta olası bir patlayıcı cihaz ihbarı üzerine harekete geçti.

KÜTÜPHANE VE OFİS BİNASI TAHLİYE EDİLDİ

ABD Kongre Polisi tarafından yapılan açıklamada, memurların ABD Kongre Binası ile ABD Yüce Mahkemesi Binası arasında yer alan Kongre Binası Kütüphanesi yakınlarındaki şüpheli bir araca yanıt verdiğini belirtilerek, kütüphanenin çevresinin ve ABD Cannon House Ofis Binası’nın tahliye edildiği kaydedildi.

Ayrıca polis yakınlardaki kongre personeli ofislerini de tahliye ederek, insanları sakin kalmaya ve gerekirse bölgeden uzaklaşmak için yeraltı tünellerini kullanmaya teşvik etti.

ARAÇ İÇİNDEKİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Güvenlik güçleri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, olay yerindeki müfettişlerin cihazın çalışabilir bir patlayıcı olup olmadığını ve aracın içindeki şahsın bir fünye tutup tutmadığını belirlemek için çalıştıkları ifade edildi.

Olay yeri, polis araçları ve barikatlarla erişime kapatılırken, yaşanan olaya ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve ABD Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu’nun (ATF) olaya müdahale ettiği belirtildi.

ŞÜPHELİ 5 SAATİN SONUNDA TESLİM OLDU

Amerikan medyasına adının Floyd Ray Roseberry (49) olduğu yansıyan ve araçta elinde bomba olduğunu söyleyen beyaz Amerikalı şüpheli, polisle yaklaşık 5 saat süren müzakerelerin ardından teslim oldu.

Polis, şüphelinin gözaltına alındığını belirtirken aracın içinde bomba ya da patlayıcı madde olup olmadığını henüz açıklamadı.

Polis yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve eylemin motivasyonunun henüz bilinmediğini kaydetti.

ABD’de bomba yüklü araç ihbarıyla Kongre Binası boşaltıldı VİDEO

ABD de bomba yüklü araç ihbarıyla Kongre Binası boşaltıldı #1

ABD de bomba yüklü araç ihbarıyla Kongre Binası boşaltıldı #2Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir