Delta varyantı yoğun bakımdaki aşısız gençlerin sayısını artırıyorAnkara Şehir Hastanesi Koronavirüs Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Seval İzdeş, “Maalesef yoğun bakımda 20’li, 30’lu yaşlarda hastalarımız var. Bunlar aşısız hastalarımız.” dedi.


Delta varyantı yoğun bakımdaki aşısız gençlerin sayısını artırıyor

Ankara Şehir Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Seval İzdeş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun bakımdaki hastaların yüzde 90’ını aşısız ya da eksik aşılı kişilerin oluşturduğunu belirtti.

DELTA VARYANTI, ÖZELLİKLE AŞISIZ GENÇLERDE HASTALIĞA YOL AÇABİLİR

Son haftalarda hastaneye başvuran Kovid-19 vakalarının arttığını söyleyen İzdeş, Delta varyantının özellikle aşısız gençlerde hastalığa yol açabildiğinin altını çizdi.

İzdeş, aşılı kişilerin nadiren de olsa hastalanabildiğine ama ağır hastaların çoğunluğunun aşısız olduğuna dikkati çekerek, herkese aşılarını yaptırma çağrısında bulundu.

“MAALESEF YOĞUN BAKIMDA 20’Lİ 30’LU HASTALARIMIZ VAR, BUNLAR AŞISIZ HASTALARIMIZ”

Yoğun bakımdaki genç hastalar aşısız Kovid-19 yoğun bakım ünitesinde yatan hastaların profiline ilişkin bilgi veren İzdeş, “Maalesef yoğun bakımda 20’li, 30’lu yaşlarda hastalarımız var. 40’lı, 50’li yaşlarda hastalarımız da var. Bunlar aşısız hastalarımız.” dedi.

İzdeş, “Genç hastaların tümüne yakını aşısızlardan oluşuyor. O nedenle kimse ‘ben gencim, bana bir şey olmaz’ diye düşünmesin. Yoğun bakıma da rahatlıkla düşebiliyor insanlar.” uyarısında bulundu.

Delta varyantı yoğun bakımdaki aşısız gençlerin sayısını artırıyor #1

“HASTALAR AŞI KARŞITI OLDUĞUNA PİŞMAN”

Yoğun bakım ünitesine gelen hastalarla konuştuklarında aşı olmadıkları için yaşadıkları pişmanlığa şahit olduklarını aktaran İzdeş, “Yoğun bakımdaki hastalardan kimi aşısını geciktirmiş kimisi de aşı karşıtı. Hastalar aşı karşıtı olduğuna pişman. Dolayısıyla pişman olmamak için herkesin aşısını olması çok önemli.” dedi.

Delta varyantı yoğun bakımdaki aşısız gençlerin sayısını artırıyor #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir