Galata Kulesi’nde ışık gösterisi yapıldı30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İletişim Başkanlığı, Galata Kulesi’nde ışık gösterisi düzenleyerek “şehit ve gazilerimiz bize bu vatanı armağan etmiştir” notu düşüldü.


Galata Kulesi'nde ışık gösterisi yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İletişim Başkanlığı ortaklığıyla Galata Kulesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel ışık gösterisi düzenlendi.

Ay yıldızlı bayrakla başlayan video mapping gösterisinde “Zafer Bayramımızın 99. yıldönümü kutlu olsun.” mesajı yer aldı.

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ BİZE BU VATANI EMANET ETMİŞTİR”

Vatandaşların ilgiyle seyrettiği gösteride Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları eşliğinde 30 Ağustos Zaferi’ne giden süreç anlatıldı.

Gösteride, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin 30 Ağustos 1922’de atıldığının vurgulanarak, “Bu toprakları müdafaa etmek için bir an bile tereddüt etmeden canını hiçe sayan kahraman şehit ve gazilerimiz bize bu vatanı armağan etmiştir.

Galata Kulesi’nde ışık gösterisi yapıldı VİDEO

 

Galata Kulesi nde ışık gösterisi yapıldı #1

“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Bugün de aynı inanç ve güçle dimdik ayakta duran Türk milleti bağımsızlığımızın mutlak savunucusu ve bekçisi olmaya devam ediyor. Kanının son damlasına kadar vatanını savunan kadın, erkek, genç ve yaşlı 7’den 70’e tek vücut olmuş Türk halkının müşterek inancı mutlak bir zaferin yolunu açtı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” ifadelerine yer verildi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir