Sel mağduru Bingül Teyze, eşinin hediyesi Kur’an-ı Kerim’e kavuştuJandarma ekipleri, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin ardından buldukları 35 yıllık Kur’an-ı Kerim’i, sahibi Bingül Teyze’ye teslim etti.

Selin vurduğu Kastamonu’da mağdur vatandaşların yaraları sarılmaya çalışılırken, jandarma personeli de bölgede görev alıyor.

Bölgede yaşayan Bingül Teyze, sel sonucu evinden olurken eşinin hediyesi olan 35 yıllık Kur’an-ı Kerim’i de kaybetti.

Çevrede arama yapan jandarma ise Kur’an-ı Kerim’i bularak Bingül Teyze’nin yüzünü güldürdü.

“AĞLAMA TEYZEM BULDUK”

Bingül Teyze, kıymetli hediyeyi gözyaşları içinde teslim aldı. Askerler yaşlı kadını, “Ağlama teyzem ağlama, bulduk” diyerek teselli etti.

Sel mağduru Bingül Teyze, eşinin hediyesi Kur an-ı Kerim e kavuştu #1

JANDARMA O ANLARI PAYLAŞTI

Jandarma Genel Komutanlığı da o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımda, “Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinde, personelimiz tarafından bulunan ve eşinin hediyesi olan 35 yıllık Kuran-ı Kerim Bingül Teyze’mize teslim edilmiştir. Allah razı olsun, şehitlerimizin ruhu şad olsun” ifadeleri kullanıldı.

Sel mağduru Bingül Teyze, eşinin hediyesi Kur’an-ı Kerim’e kavuştu VİDEO

ATATÜRK PORTESİNİ BULUP TEMİZLEDİLER

Öte yandan Bozkurt ilçesi ve bir diğer sel bölgesi olan Sinop Ayancık’ta da çalışmalar sürüyor. Yüzlerce kişinin görev yaptığı bölgelerde ekipler, tüm iş yerlerini ve binaları temizleyip, yıkıyor.

Bozkurt ve Ayancık’ta görev yapan askerler yerde çamurun içinde Atatürk portresi olduğunu fark etti. Askerler, çerçeveli portreyi alıp, üzerindeki çamuru elleriyle temizleyerek yıkadıktan sonra görevlilere teslim etti. Ortaya çıkan görüntüler ise gurur tablosu oluşturdu.

Sel bölgesinde Atatürk portresindeki çamuru elleriyle temizlediler

Sel mağduru Bingül Teyze, eşinin hediyesi Kur an-ı Kerim e kavuştu #2

Sel mağduru Bingül Teyze, eşinin hediyesi Kur an-ı Kerim e kavuştu #3Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir